راهیابی فیلم سینمایی «زالاوا» به جشنواره گلاسکو

نمانامه: به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری و تهیه‌کنندگی سمیرا برادری و روح‌الله برادری در جدیدترین حضورش در رویدادهای بین‌المللی، در هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم گلاسگو اسکاتلند به نمایش در می‌آید.
‌‌
این فیلم که تا‌کنون در بیش از ۱۰ جشنواره معتبر جهانی حضور داشته است، از میان آثار پذیرفته شده، در تنها بخش رقابتی فستیوال گلاسکو برای کسب جایزه‌ی تماشاگران کاندیدا شده است.

فستیوال فیلم گلاسگو از تاریخ ۲ تا ۱۳ مارچ (۱۱ تا ۲۲ اسفند) با نمایش ۱۲۴ فیلم سینمایی، کوتاه و مستند از سراسر جهان در شهر گلاسگو اسکاتلند برگزار می‌شود.

از میان فیلم‌های شرکت‌کننده در فستیوال گلاسگو هفت فیلم؛ «کندو» برنده‌ی جایزه‌ی ساندنس و نماینده‌ی اسکار از کوزوو، «لا‌سویل»، برنده جایزه نوعی نگاه فستیوال فیلم کن از بلژیک و رومانی، دو فیلم« راه او» و «عشق آنیاس» کاندیدای دوربین طلایی فستیوال کن از فرانسه، «ا‌ولگا» برنده‌ی جایزه‌ی هفته‌ی منتقدین کن از اوکراین و سویس، فیلم «گوشه نشینی تریگ» از انگلستان و «زالاوا» برنده‌ی دوجایزه فیپرشی و هفته منتقدان فیلم ونیز کاندیدای جایزه‌ی تماشاگران شده‌اند که مخاطبان از طریق نمایش‌های فیزیکی در سالن‌های سینما و آنلاین به فیلم‌های منتخب رأی خواهند داد.

این فیلم قرار است در سال ۱۴۰۱ و در فرصتی مناسب در سینماهای کشور توسط موسسه خانه فیلم اکران شود.