استقبال جهانی از فیلم موربیوس

نمانامه: فیلم موربیوس پس از بارها تاخیر به دلیل شیوع کرونا، سرانجام روز اول آوریل (جمعه، ۱۲ فروردین) اکران شد اما نتوانست نظر مثبت منتقدان را جلب کند.

کرستی پاچکو درباره این فیلم که در سایت راتن تومیتوز از ۱۶۸ نقد امتیاز ۱۵ درصد را دریافت کرده، نوشت: موربیوس ارزش دیدن ندارد و خسته کننده است. میلی زملر، منتقد روزنامه آبزرور، مربیوس را فیلمی تاریخ گذشته و بی هدف دانست و کلاریس لافری از روزنامه ایندیپندنت آن را فیلمی بی‌مزه با فیلمنامه‌ای شلخته معرفی کرد.

با وجود این نقدهای منفی، فیلم جدید جرد لتو با ۸۴ میلیون دلار فروش در اکران افتتاحیه، در صدر پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه جهانی قرار گرفت.

در فیلم موربیوس، جرد لتو بازیگر مشهور آمریکایی نقش دکتر مایکل موربیوس را بازی می‌کند، دانشمندی که به یک بیماری خونی نادر مبتلاست و در تلاش برای درمان آن خود را به یک خون‌آشام زنده تبدیل می‌کند. آدریا آرجونا، مت اسمیت، تایریس گیبسون و جرد هریس از دیگر بازیگران این فیلم هستند که دانیل اسپینوزا کارگردانی آن را برعهده دارد.

این آخر هفته، فیلم سونیک خارپشت ۲ با بازی جیم کری با ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش در ۳۱ بازار جهانی، دومین فیلم پرفروش گیشه سینماهای جهان شد و مجموع فروش جهانی فیلم بتمن نیز به ۷۰۰ میلیون دلار رسید.