فیلم کوتاه «کشتار روز تهران» به کارگردانی حسام حمیدی

نمانامه: فیلم کوتاه «کشتار روز تهران» به کارگردانی حسام حمیدی در شصت و نهمین دوره فستیوال Martovski صربستان به نمایش درمی‌آید. به نقل از روابط عمومی این فیلم، فیلم کوتاه کشتار روز تهران به نویسندگی و تهیه‌کنندگی حسین تهرانی در تازه‌ترین حضور جهانی خود در فستیوال Martovski صربستان حضور خواهد داشت.

در این فیلم حمیدرضا کرمی، مهران آتش‌زای، روزبه سینکی، مهرنوش سلیمی و حسین تهرانی ایفای نقش کرده‌اند. فیلم کوتاه کشتار روز تهران به برش‌هایی از زندگی فردی می‌پردازد که برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش به تهران آمده و در این راه تن به انجام کارهای مختلفی می‌دهد.

دیگر عوامل فیلم کوتاه کشتار روز تهران عبارتند از:

مدیر فیلمبرداری: وحید ابراهیمی

تدوین: مهرداد اکبری

مجری طرح: دنا رسام

مشاور روانشناسی فیلمنامه: هدی تهرانی

مدیر صدابرداری: امیر شاهوردی

صداگذاری: عرفان ابراهیمی

طراح گریم: مهرنوش سلیمی

طراح لباس: کوثر خرّم

طراح صحنه: مجید ایرانی

جلوه‌های ویژه بصری: مرتضی مقدسی

برنامه‌ریز: حدیث کریمیان

مدیر تولید: کیان صادقیان

منشی صحنه: لیدا صادقی

عکاس: رضا گوهری

طراح پوستر: احسان برآبادی

اصلاح رنگ و نور: فربد جلالی

مدیر تدارکات: کیوان مرادآبادی

فیلم کوتاه کشتار روز تهران در نخستین حضور بین‌المللی خود به بخش مسابقه فستیوال پالم اسپرینگز آمریکا راه یافت که از مهمترین جشنواره‌های عرصه فیلم کوتاه دنیا محسوب می‌شود. این فیلم در جشنواره‌های دیگری از جمله چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم اودنسه دانمارک، چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دراما یونان، چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم دوربان در آفریقای جنوبی و سی و هفتمین دوره فستیوال اینترفیلم برلین حضور داشت. کشتار روز تهران موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره ریودوژانیرو نیز شده است.