توقیف فیلم «آنجا می‌بینمت» در پاکستان

نمانامه: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، هیات مرکزی سانسور فیلم پاکستان (CBFC) یک هفته قبل از اکران فیلم آنجا می‌بینمت (I’ll Meet You There) آن را توقیف کرد.

از نظر مقامات مربوطه فیلم جدید ایرام پروین بیلال، کارگردان پاکستانی-آمریکایی، به دلیل آنکه فرهنگ پاکستانی را به درستی بازتاب نداده، تصویری منفی از مسلمانان به نمایش می‌گذارد و برخلاف ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی پاکستان است، برای نمایش عمومی مناسب نیست و نباید مجوز پخش بگیرد.

فیلم آنجا می‌بینمت با نمایش سه نسل از یک خانواده مسلمان آمریکایی، داستان ماجید یکی از افسران پلیس شیکاگو و دختر جوانش را دنبال می‌کند که به یک باره خود را در حال میزبانی از پدر ماجد که مدتها قبل با او قطع ارتباط کرده بود می‌یابند.

فران طاهر بازیگر مرد آهنی و فرار از زندان از جمله بازیگران این فیلم است.

بیلال در واکنش به این تصمیم گفت: تصمیم هیات مرکزی سانسور فیلم مبنی بر توقیف فیلمم مرا به فکر فرو برد. می‌گویند آنجا می‌بینمت از مسلمانان تصویر منفی ارائه می‌دهد. این را درباره فیلمی می‌گویند که با خون، عرق و اشک‌های یک مسلمان ساخته شده، توسط مسلمانان تامین مالی شده و در دنیای پس از واقعه بیست و دو سپتامبر و ریاست جمهوری ترامپ ساخته شده است، فیلمی که هدف اصلی آن مبارزه با اسلام هراسی و ارائه تصویر مثبت از مسلمانان است، فیلمی که همین حالا در کشورهای خارجی اکران شده و مورد استقبال گسترده مهاجران مسلمان پاکستانی قرار گرفته است. چطور ممکن است نیت این فیلم تا این حد برعکس و منفی جلوه داده شود.