مستند «هیچکس منتظرت نیست»

پایگاه خبری نمانامه: محسن اسلام زاده کارگردان مستند «هیچکس منتظرت نیست» که در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد درباره موضوع این فیلم گفت:

مستند «هیچکس منتظرت نیست» درباره فعالیت ها و شخصیت سپیده علیزاده روانشناس و فعال اجتماعی است که حدود ۱۰ سال در زمینه آسیب های اجتماعی کار کرده و مدیر گرمخانه ای در شوش است. «هیچکس منتظرت نیست» حول شخصیت سپیده علیزاده و یکی از مددجویان سابقش به نام منا است.

اسلام زاده در ادامه گفت: «هیچکس منتظرت نیست» در کنار موضوع اصلی و پرداختن به شخصیت سپیده علیزاده، وارد قصه هایی از زنان کارتن خواب و ترک کرده های اعتیاد که به او پناه آورده اند، می شود.
کارگردان مستند «آقای دادستان» بیان کرد: یکی از شخصیت های دیگری که می توان گفت شخصیت دوم مستند است، زنی است به نام منا که حدود بیست و چهار سال کارتن خواب، خلافکار و معتاد بوده و اکنون چهار سال است که ترک کرده و در گرمخانه به عنوان معاون سپیده علیزاده فعالیت دارد و به دنبال پیدا کردن خانواده اش است.
کارگردان مستند «تنها میان طالبان» با اشاره به ایده این مستند توضیح داد: به سفارش شهرداری تهران برای ساخت مجموعه تلویزیونی در مناطق جنوبی و حاشیه ای شهر بودم که با علیزاده آشنا شدم و احساس کردم که این شخصیت حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد و می توان از زاویه دید او مستند ساخت.
کارگردان «اهل سنت در ایران» توضیح داد: سپیده علیزاده در دل اتفاقات بدی است ولی با انرژی و انگیزه ای که دارد به دنبال نجات آدم هاست و با توجه به اینکه روانشناس است به صورت آکادمیک روی آسیب های اجتماعی کار کرده است.
کارگردان مستند «شیخ صباح» ادامه داد: پیش تولید این اثر را براساس آشنا شدن با علیزاده و در زمانی که برای ساخت مستندی به سفارش شهرداری تهران به نام «فراموش شدگان خولازین» کار می‌کردم، آغاز کردم.
وی بیان کرد: حدود ۲ ماه مراحل پیش تولید و تحقیق زمان برد و تولید فیلم از ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۹ شروع شد و تا تیرماه ۱۴۰۰ به صورت متناوب برای حدود ۳۰ جلسه طی ۳۰ روز ضبط داشتیم.
کارگردان مستند «روز ناتمام من و فرمانده» درباره مشکلاتی که برای ساخت این اثر وجود داشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه وارد یک فضای زنانه در مرکز نگهداری زنان شده بودیم هر روز یک معضل و مشکل جدید اتفاق می افتاد و فضا خیلی سنگین بود.