امروز

یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۶:۱۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی از نحوه پوشش اخبار زلزله کرمانشاه در رسانه ملی به ویژه در ساعات اولیه حادثه انتقاد کرد.

شهاب نادری در گفت‌وگو با خانه ملت با انتقاد از نحوه پوشش اخبار حوادث در رسانه ملی، گفت: متأسفانه صدا و سیما در ساعات اولیه زلزله کرمانشاه با اخبار نادرست قصد داشت آرامش کاذب به جامعه تزریق کند و به همین دلیل مرکز زلزله خارج از ایران عنوان شد.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت اخبار و رسانه در ایام حادثه، افزود: متأسفانه همین خبر رسانی نادرست موجب شد، دستگاه‌های امدادی و استان‌های همجوار از میزان فاجعه غفلت کنند.

وی با تأکید بر اینکه لحظه‌ها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان و حادثه‌ دیدگان دارای اهمیت است، اظهار کرد: متأسفانه اطلاع‌رسانی ضعیف موجب شد امدادرسانی دستگاه‌های اصلی به صبح فردای حادثه موکول شود و همین مسئله جان بسیاری را به خطر انداخت.

نادری با بیان اینکه وظیفه رسانه به ویژه رسانه ملی بیان واقعیت‌ها توأم با تزریق آرامش به جامعه است، گفت: متأسفانه رسانه ملی برای القای آرامش، اخبار دروغ انعکاس داد و این مسئله موجب تأخیر در امدادرسانی شد.

وی تصریح کرد: مرکز اصلی زلزله رخ داده و کانون آن شهرهای ازگله، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب بود و هیچ خبری از کشور عراق به میزانی که ایران خسارت دیده، مشاهده نشده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، امدادها و کمک‌های مردمی را بسیار پرشور و بی‌سابقه ارزیابی و اضافه کرد: این حضور پرشور مردمی نیز یکی از مزیت‌های شبکه‌های پیام‌رسان و اجتماعی بود و در طول این زلزله ما شاهد هستیم که از تمامی استان‌ها مردم رئوف ایران به یاری زلزله‌زدگان شتافتند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد