نگاهی به زندگینامه رسول رهو

 

پایگاه خبری نمانامه: رسول رهو  ( زاده ۱۳۵۲ در تبریز) خواننده، مدرس و نظریه پرداز حوزه موسیقی است. وی در سال ۱۳۷۱ در دانشگاه تهران پذیرفته شد و از سال ۱۳۷۲ با راهنمایی و ارشاد استاد علی اصغر شاهزیدی به دکتر حسین عمومی استاد آواز ایران معرفی شد.

تا زمان حیات استاد حسین عمومی شناخت شعر، تلفیق شعر و موسیقی، ساختن و پختن و پرداختن صدا و همچنین آشنایی با مکتب اصفهان و آواز در شیوه های مختلف (سید رحیم اصفهانی، ادیب خوانساری، سید حسین طاهر زاده، تاج اصفهانی، شهاب، حبیب شاطر حاجی و میرزا علی محمد قاضی عسگر) را نزد این استاد آواز فرا گرفت و بعد از وفات استاد حسین عمومی در سال ۱۳۸۴ به واسطه دوستی که در منزل حسین عمومی با منوچهر همایون پیدا کرده بود به فراگیری موسیقی نزد وی پرداخت. 

رسول رهو هم اکنون کارشناس مجری برنامه های موسیقیایی نیستان (رادیو فرهنگ) و در انتهای سکوت (رادیو شبکه جهانی صدای آشنا) است که به پژوهش درباره موسیقی ایرانی و مصاحبه با موسیقیدان های ایران می پردازد.

آلبوم نگارینه با خوانندگی رسول رهو و حسین علیشاپور، به آهنگسازی، تنظیم و نوازندگی نی سیامک جهانگیری و همراهی سنتور علی بهرامی فرد، عود حمید خوانساری و تمبک وحید فتایی تهیه شده است