کتاب «ساتیا» نوشته میترا زارع

کتاب «ساتیا» نوشته میترا زارع

پایگاه خبری نمانامه: ساتیا کتابی در ژانر اجتماعی با شخصیت هایی ایرانی و خارجی به قلم میترا زارع در قالب ۲۵۴ صفحه به نگارش در آمده است.

قلم میترا زارع تجلی روح زندگی و با چاشنی مذهب و انسانیت عجین شده است. او می کوشد عشق را با مضامین عالی به مخاطبش یادآوری کند و بگوید در میان همه سختی ها حضور این عنصر بی انتها می تواند هر جهنمی را تبدیل به بهشت کند.

در این قلم انسان موجودی پر از عاطفه است و حد و مرزی بین جنسیت وجود ندارد. آنها بدون غرور و خودخواهی به یکدیگر عشق می ورزند و وزن انسانهای مثبت از دیگر افراد سنگین تر است. میترا زارع سعی می کند سبک جدیدی را در ادبیات فارسی پیاده کند. او برای ژانر هیچ قاعده ای را نمی شناسد ولی هر چه هست اجتماعی پر از انسانهای تعالی پسند در حول شخصیت های قصه  او گرد هم آمده اند.

این چنین قلم و اندیشه ای می تواند یک پیام بزرگ را برای بشر تکمیل کند. چرا که او فارغ از موقعیت و نژاد و زبان، همه انسانها را متعلق به زمین می داند و تعصبی که انسانها را در خود محصور کرده در نوشته های خود به شدت سرکوب می کند.

من با خواندن پاره هایی از این کتاب لحظاتی شیرینی را در خودم دیدم و به نظرم انرژی نگارنده در شخصیت ها و موقعیت هایی که قهرمان را درگیر رابطه های احساسی کرده است بدون اغراق واقعی ترین حالتی است که ممکن است در انسان به وجود بیاید.

برومند شکری