پشت صحنه «مارمولک» بعد از دو دهه پخش می‌شود

 

پایگاه خبری نمانامه: دست‌اندرکاران فیلم «مارمولک» به دنبال پخش پشت صحنه این فیلم پس از نزدیک به بیست سال در شبکه نمایش خانگی هستند. «مارمولک» یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است که سال ۱۳۸۲ به کارگردانی کمال تبریزی، تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی و نویسندگی پیمان قاسم‌خانی ساخته شد.

این فیلم که در جشنواره فجر چند جایزه گرفت، پس از اکرانی کوتاه مدت اما پرمخاطب، بخاطر فشار مخالفان از پرده سینماها پایین کشیده شد و حالا پس از گذشت حدود دو دهه قرار است نسخه‌ای از پشت صحنه آن در شبکه نمایش خانگی توزیع شود.

علی تبریزی تصویربردار و کارگردان پشت صحنه «مارمولک» به ایسنا گفته است:‌ «سال گذشته قصد داشتیم فیلم را در گروه هنر و تجربه اکران کنیم، ولی فعلا این کار منتفی است و در حال پیگیری و مذاکره برای انتخاب یکی از پلتفرم‌های نمایش خانگی برای پخش آن هستیم.»

او درباره اینکه چرا پس از چند سال به فکر نمایش پشت صحنه «مارمولک» افتاده است، توضیح داده: «شرایط این فیلم به گونه‌ای بود که فکر نمی‌کردم، بتوانیم برایش مجوز نمایش بگیریم، اما با فعالیت گسترده پلتفرم‌ها امکان بهتری برای نمایش این نوع کارها فراهم شده است و ما هم با گرفتن مجوز به دنبال پخش پشت صحنه این فیلم نوستالژیک هستیم بویژه اینکه با حضور آقای پرستویی جذابیت‌های زیادی دارد. البته ما اصلا سراغ گفت‌وگو با عوامل فیلم و بازیگرها هم نرفتیم و خود پشت صحنه «مارمولک» به تنهایی پتانسیل و قابلیت کافی را برای دیده شدن دارد.»