نگاهی به زندگینامه جمشید مهرداد

اجاره سوئیت در کیش
کیش یکی از جزایر شمالی حوزه خلیج فارس است که به دلیل وجود جاذبه های فراوان هر ساله مقصد بیش از یک میلیون گردشگر میباشد. دریا نیلگون خلیج فارس در کنار شن های سفید جزیره کیش زیبایی دو چندانی را در محیط پدید آورده است. کیش یکی از جزایر قابل سکونت در خلیج فارس است که علت اصلی سکونت در آن وجود آب شیرین و سرسبزی محیط جزیره میباشد. همچنین وجود اکسیژن خالص بالا در هوای کیش مکان مناسبی برای افردی ست که مشکل تنفسی دارند و نکته جالب این است که مردم عادی در این شهر کمتر احساس خستگی میکنند.

پایگاه خبری نمانامه: جمشید مهرداد فارغ التحصیل هنرستان‌های «وفا» و «معرفت» با فیلم «جوان‌پوش» پا به سینما گذاشت، حضوری که اما برایش موفقیتی نداشت و دیده نشد.
تا مدت‌ها ایفاگر نقش‌های نقش‌های منفی و «بدمن» بود… سالها در انتظار فرصتی بود تا بتواند ظرفیت‌های بازیگری‌اش را نشان بدهد. شاید خود او هم نمی‌دانست آن فرصت چه زمان و چگونه برایش پیش خواهد آمد.

****

منصور سپهرنیا کمدین تیم محمد متوسلانی و گرشا رئوفی چنانچه صدای حمید قنبری را از تصویرش جدا می‌کردند نمی‌دانم چه اتفاقی برایش می‌افتاد و اینکه آیا می‌توانست بازیگر بماند یا میری -که با او تجربه کار مشترک داشتم- چنانچه لهجه گیلکی و تکیه‌کلام «به خدا» را از او می‌گرفتند آیا همچنان در نقش منفی فیلم «مردی از اصفهان» ساخته امیر شروان در کنار وحدت می‌ماند؟!
اما جمشید مهرداد استعداد کمدی داشت، استعدادی که خیلی‌ها باورش نداشتند. مدت‌ها طول کشید تا بعد از بازی در فیلم «عروس فراری» جبران تمام سال‌های بیهودگی‌اش شد. مهرداد تا جایی پیش رفت که در «سرجوخه جبار» امان منطقی و در کنار فردین به یکی از پرکارترین و موفق‌های کمدین سینمای ایران بدل شد تا جائی‌که دیگر هر نقشی را نمی پذیرفت!
جمشید مهرداد با تکیه بر توانایی نقش‌آفرینی‌ خود توانست در مواردی جای مرحوم تقی ظهوری را درکنار فردین پر کند مانند فیلم «مواظب کلات‌باش» زنده‌یاد رضا میرلوحی.
مهرداد در طول فعالیت سینمایی‌اش با همه بزرگان سینما همبازی شد؛ خودش بهترین خاطراتش را در کنار فردین می‌دانست.
جمشید مهرداد بعد از انقلاب برای گذران زندگی و امرار معاش، ناگزیر شد به دوست قدیمش ناصر ملک مطیعی در یک مشاور املاک بپیوندد.
او اهل حاشیه نبود، خیلی در جمع‌های سینمایی دیده نمی‌شد، با خبر و مصاحبه رابطه خوبی نداشت و تمام خوشبختی و داشته‌هایش را از وجود و حضور مادرش می‌دانست.
جمشید مهرداد در حفظ و بقای زندگی با همسرش خیلی احساس خوشبختی نداشت و این زندگی زناشویی‌ چندان ادامه‌دار نبود. تنها دلیل این ناکامی، حسادت همسر او نسبت به مادر شوهرش بود…
آنچه در زندگی جمشید مهرداد بسیار قابل تحسین است و برای این بازیگر نوعی عاقبت به خیری به همراه داشت این بود که تا آخرین لحظه زندگی مادرش، با چنگ و دندان از او نگهداری کرد.
در کارنامه هنری زنده‌یاد جمشید مهرداد بازی در نزدیک به هشتاد فیلم سینمایی وجود دارد.
روحش شاد…