نقد فیلم «پرو» ساخته بهزاد نعلبندی

پایگاه خبری نمانامه: رخشان بنی اعتماد می گوید: ویژگی مثبت فیلم «پرو» این است که از تکرار و کلیشه به دور است.
.
وی معتقد است فیلم «پرو» از فیلم‌هایی است که به عنوان اولین کار بلند داستانی فیلمساز تجربه‌ای موفق است و ویژگی مثبت فیلم دوری از تکرار کلیشه‌های رایج است.
فیلم «پرو» از نظر موضوع و نوع دیدگاه متفاوت و در عین حال بی ادعا است. تسلط فیلمساز در هدایت نابازیگران و بازیگران نه چندان حرفه‌ای ، فیلمبرداری خوب و صداگذاری مناسب با حال و فضای فیلم نشان از تسلط فیلمساز بر کلیه عناصر فیلم است.
نکته حائز اهمیت دیگر این فیلم و فیلمهایی از این نوع حضور تهیه کنندگانی چون مهدی کوهیان است که از فیلمهای متفاوت حمایت می‌کنند و قابل قدردانی هستند. در خیلی از فیلمها مفهوم تهیه کنندگی از بین رفته است زیرا هر فیلمسازی همراه با فیلمنامه باید سرمایه گذار هم معرفی کند و من واقعا نمیدانم نقش تهیه کننده در این میان چیست پس تهیه کنندگانی که از این فیلمها حمایت می کنند، تهیه‌کنندگان واقعی سینمای مستقل ایران هستند.
مجموعا بازی های فیلم کنترل شده و شخصیت ها قوام یافته و باور پذیر هستند ، بخصوص شخصیت جوان مذهبی فیلم که نمونه قابل باورتری از آن در فیلمهای دیگر ایرانی که دیدهام سراغ ندارم.
.
فیلم «پرو» به کارگردانی بهزاد نعلبندی و تهیه کنندگی مهدی کوهیان از ۲۶ بهمن در گروه سینماهای هنر و تجربه در حال اکران است.