پایگاه خبری نمانامه: مجید مظفری از سیاست‌های صداوسیما برای ساخت پروژه‌های تلویزیونی در بحران کرونا انتقاد و اینگونه عنوان کرد که برخی عوامل این پروژه از جمله راما قویدل ـ کارگردان «ایل‌ دا» ـ بر اثر ابتلا به این ویروس، در منزل قرنطینه بوده‌اند.

یک روز بعد از اینکه کانون کارگردانان در نامه‌ای به رییس سازمان صداوسیما از ابتلای راما قویدل به بیماری کرونا خبر داد و مدیران صداوسیما را مسوول جان هنرمندان سریال‌های در حال ساخت دانست، گفت‌وگویی از راما قویدل منتشر شد که ابتلایش به کرونا را تکذیب و قرنطینه‌اش را خودخواسته عنوان می‌کرد.
پیش از این،یکی از بازیگران این سریال که حدود ۱۰۰ بازیگر دارد، به «کرونا» مبتلا شده بود و البته چنین عنوان کرده بود که به او اجازه مرخصی داده نمی‌شد، در نتیجه حالش خراب شد و او را به ناچار در همان خرم‌آباد بستری کردند.

فکر می‌کنم مسوولان تلویزیون بیشتر باید به این قضیه توجه می‌کردند و کرونا را جدی‌تر می‌گرفتند؛ چرا که ویروس تصاعدی بالا می‌رود و قابل کنترل نیست. آقایان خودشان را ایزوله می‌کنند و آن‌وقت ما باید جلوی دوربین برویم.

پروژه ایل‌ دا در حال حاضر تعطیل شده است؛ البته کار مدت‌هاست تعطیل است. اواخر بهمن ماه بود که به تهران آمدیم و کار را تعطیل کردیم تا قسمت‌هایی از کار که به سرانجام رسیده است، مونتاژ شود و بعد دوباره به ادامه کار برگردیم. ۲۰ روز در تهران بودیم و قرار بود برای ادامه کار برویم اما مشخص شد که ویروس کرونا آمده است. تقریبا اوایل اسفند ماه بود که من از چندین دکتر پرسیدم، شرایط چگونه است و خطر این ویروس تا چه میزان جدی است که اعلام کردند خطرناک است و من نیز اعلام کردم که برای ادامه‌ِ کار در این شرایط همکاری نمی‌کنم اما گروه برای ادامه تصویربرداری راهی شدند و یکسری سکانس‌ها را گرفتند.

وی ادامه داد: در آن زمان مشخص شد که یکی از بازیگران خانم و آقا دچار بیماری شده‌اند. دکترها اعلام کردند آنها علائم کرونا را ندارند ولی بهتر است قرنطینه شوند. اما مجدد حالشان بدتر شد و دوباره راهی دکتر شدند که باز هم مطرح شد که دچار ویروس نشده‌اند. به هر حال این کشمکش‌ها در آن شرایط وجود داشت تا اینکه ۲۷ اسفند ماه اعلام شد که در گروه، برخی دچار ویروس شده‌اند و به تهران آمده‌اند. از میان آنهایی که دچار ویروس شده‌اند راما قویدل هم دچار این ویروس شد. خود من هم نگران ایشان بودم به دلیل اینکه بیماری آسم هم داشتند. با او احوال‌پرسی کردم و گفت که در خانه در قرنطینه و در حال مداوا است.