پایگاه خبری نمانامه: «نتفلیکس» اعلام کرد مستند جدید «شدن»‌ درباره «میشل اوباما»‌ بانوی اول سابق ایالات متحده را ششم ماه «می» منتشر می‌کند.
مستند «شدن» بر سفرهای «میشل اوباما» به ۳۴ شهر ایالات متحده برای معرفی کتاب زندگی‌نامه‌اش با عنوان «‌شدن»‌ تمرکز خواهد داشت و تجربه‌ای جدید از زندگی بانوی اول سابق ایالات‌متحده را به نمایش خواهد گذاشت.
«نادیا هالگرن» که اخیراً مستند کوتاه «پس از ماریا» که روایتگر تاثیرات طوفان «ماریا»‌ بر زندگی مردم «پورتوریکو» بود را کارگردانی کرده است، کارگردانی مستند «شدن» را بر عهده دارد.
کتاب زندگی‌نامه میشل اوباما با عنوان «شدن» که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، کمی پس از انتشار با استقبال چشمگیری مواجه شد و تا مدت‌ها در فهرست پرفروش‌های غیرداستانی نشریه نیویورک‌تایمز قرار گرفت؛ تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته است. این کتاب زندگی‌نامه «‌میشل اوباما» را از دوران کودکی تا حضورش در کاخ سفید روایت می‌کند.
پس از آنکه «باراک اوباما» ‌و «میشل اوباما» در سال ۲۰۱۹‌ قرارداد تولیدی با شبکه «نتفلیکس» به امضا رساندند این مستند جدیدترین همکاری این زوج با این غول استریمینگ محسوب می‌شود.
این زوج پیش از این به عنوان تهیه کنندگان مستند «کارخانه آمریکایی» در یک پروژه سینمایی حضور داشتند.