کد خبر : 63709
» تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲:۵۴

کاردرمانی شرق تهران ( تهرانپارس)

کاردرمانی رشته ای است که به افزایش استقلال بیماران در کارهای روزمره کمک می کند. در واقع این رشته با به کارگیری تکنیک های درمانی مختلف و تمرینات متنوع ( به عنوان مثال تمرینات تقویت کننده عضلات یا تمرینات تعادلی و آموزش های لازم در زمینه ADL  ( فعالیت روزمره زندگی) به بهبود عملکرد افراد

کاردرمانی رشته ای است که به افزایش استقلال بیماران در کارهای روزمره کمک می کند. در واقع این رشته با به کارگیری تکنیک های درمانی مختلف و تمرینات متنوع ( به عنوان مثال تمرینات تقویت کننده عضلات یا تمرینات تعادلی و آموزش های لازم در زمینه ADL  ( فعالیت روزمره زندگی) به بهبود عملکرد افراد کمک زیادی می نماید.

تفاوت بین فیزیوتراپی و کاردرمانی؟

در حوزه فیزیوتراپی متخصصان با ارزیابی قدرت عضلانی و مسائل دیگر به مشکلات و ضعف های فرد پی می برند. لیکن بهبود این ضعف ها را بدون توجه به نقش آنها در کارهای روزمره انجام می دهند ولی در رشته کاردرمانی در واقع هدف بهبود کارکرد فرد در کارهاست. به عنوان مثال فردی که در بالا رفتن از پله ضعف دارد در رشته کاردرمانی روی همین کارکرد تمرکز شده و با فرد در راستای بهبود این کارکرد تمرین می شود. تا در نهایت فرد در بالا رفتن از پله مستقل شود. ولی در رشته فیزیوتراپی روی کارکرد فرد تمرکز نیست بلکه روی اجزاء عملکردی دچار مشکل. به عنوان مثال ضعف عضله تمرکز می باشد. در صورتیکه ممکن است حتی در صورت بهبود این اجزاء مثل ضعف عضله کارکرد ( بالا رفتن از پله ) بهبود نیابد.

در مراکز کاردرمانی چه خدماتی ارائه می شود؟

رشته کاردرمانی به چند شاخه تقسیم می شود. ارتوپدی، نرولوژی، جسم کودک ذهن کودک و روان .

در بخش ارتوپدی بیماران با نقایص تاندومی مثل آسیب و پارگی تاندون های خم کننده و صاف کننده انگشتان، شکستگی ها ( مثل شکستگی بندهای انگشتان و … ) مراجعه می کنند. در بخش نرولوژی بیماران با نقایص نرولوژیکال مانند سکته مغزی، آسیب نخاعی، m.s، پارکینسون و … مراجعه می کنند.

در بخش ذهن کودک، کودکان با مشکلاتی مثل تاخیر رشدی، فلج مغزی، و فلج شبکه بازوئی مراجعه می کنند.

در بخش روان هم بیماران با مشکلات روانپزشکی مانند افسردگی، اسکیزوفرنی و … مراجعه می کنند.

طول درمان بیماری که به کاردرمانی مراجعه می کند چه قدر هست؟

در صورتیکه افراد درمان ها را به صورت مستمر پیگیری نمایند می توانند به حدی از استقلال در کارها برسند.

کار درمانگر بعد از ارزیابی های مورد نیاز و مصاحبه با فرد برای پی بردن به مشکل برنامه درمانی را ترتیب داده که بسته به هر بیمار و شدت مشکل طول درمان متفاوت می باشد. که در صورت تداوم درمان و پیگیری توسط فرد می توان طول درمان را به حداقل رساند.

هزینه و طول درمان

هر تایم کاردرمانی ۴۵ دقیقه می باشد که کاردرمانگر با بیمار کار می کند. در کلینیک کاردرمانی ما به منظور رفاه حال بیمارن استفاده از تجهیزات توانبخشی به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

رزومه پرسنل مرکز کاردرمانی یاس شرقی

مرکز کاردرمانی یاس شرقی دارای کادر درمانی مجرب و دارای مدرک مرتبط می باشند.

سرکار خانم مینا حسینی، کارشناس ارشد درمانی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران و داری ۱۵ سال سابقه کار در این زمینه می باشند.

سرکار خانم بهنوش خانی پور، کارشناس ارشد درمانی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای ۶ سال سابقه کار

سرکار خانم زهره جزایری کارشناس ارشد کاردرمانی phd  علوم اعصاب، فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای ۶ سال سابقه کار

جناب آقای احسان پور قیومی کارشناس ارشد کاردرمانی phd  علوم اعصاب فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای ۸ سال سابقه کار

حیطه های کاری این کلینیک

در این کلینیک خدمات کاردرمانی در حوزه های جسمانی کودک و بزرگسال ارائه می شود. و شامل :

کلینیک تخصصی نورولوژی ( m.s ، انواع آسیب نخاع و آسیب های مغزی، پارکینسون، فلج مغزی، تاخیرات حرکتی و …

کلینیک تخصصی ارتوپدی ( شکستگی، ضایعات تاندون و عصب دست، سوختگی و …

تماس با مرکز کاردرمانی: جهت تعیین وقت می توانید روزهای زوج از ۹ صبح الی ۴ بعد از ظهر با شماره تلفن ۷۶۶۸۰۰۵۲ تماس حاصل فرمائید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سوال خود را بپرسید
ارسال از طریق واتساپ