رابرت کنراد ستاره دهه شصت میلادی درگذشت

پایگاه خبری نمانمه: رابرت کنراد که ستاره سریال تلویزیونی محصول دهه شصت میلادی «غرب وحشی وحشی» بود در ۸۴ سالگی از دنیا رفته است.

جف بالارد سخنگوی خانواده او گفت: «او یک زندگی فوق‌العاده داشت و با وجود اینکه خانواده‌اش از درگذشت او ناراحت هستند، او همیشه در قلب‌های آن‌ها زنده خواهد ماند».

این بازیگر به خاطر ایست قلبی در مالیبو کالیفرنیا چشم از جهان فروبست.

کنراد در شیکاگو ایلینوی به دنیا آمد و در حالیکه می‌خواست خواننده حرفه‌ای بشود به عنوان مامور تحویل شیر کار کرد. او سال ۱۹۵۸ به لس‌آنجلس نقل مکان و شروع به بازیگری و خواندن در فیلم‌های شرکت برادران وارنر کرد و همچنین در سریال تلویزیونی محبوب «چشم هاوایی» در سال ۱۹۵۹ نقش‌آفرینی کرد.

بعد از آن کنراد توانست در تعداد زیادی از سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی دهه شصت، هفتاد و حتی تا پایان دهه نود میلادی نقش‌آفرینی کند که از جمله آن‌ها می‌توان به سریال تلویزیونی «ماموریت غیرممکن» اشاره کرد.

کنراد بعدها در سریال اکشن جنگ جهانی دوم «جوخه گوسفند سیاه‌ها» محصول ان‌بی‌سی در نقش شخصیت واقعی سرگرد گرگ بویینگتون ظاهر شد که برای آن نقش توانست نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بشود و جایزه انتخاب مردم را از آن خود کند. او همچنین در فیلم‌های سینمایی «بانوی قرمزپوش» و «کل راه آواز بخوان» نقش‌آفرینی کرد.

«غرب غرب وحشی» که در ایران هم نمایش داده شد، سال ۱۹۹۹ تبدیل به فیلم سینمایی به همین نام با نقش‌آٰفرینی ویل اسمیت شد. اسمیت شانس نقش‌آفرینی در «ماتریکس» را رد کرد تا بتواند شخصیت جیم وست که قبلاً کنراد نقش آن را بازی کرده بود را به نمایش بگذارد.

کنراد که دریافت‌کننده جایزه خدمت متمایز در نمایش و عضوی از تالار مشاهیر بدلکاران بود، از چند جنبش حامی سربازان معلول و اعضای نیروی دریایی آمریکا پشتیبانی می‌کرد. او هشت فرزند و ۱۸ نوه دارد. مراسم یادبودی کوچک در روز اول مارس که باید هشتاد و پنجمین تولد او می‌بود، برای او برگزار می‌شود.