خداحافظی شهاب حسینی از سینما

نمانامه: شهاب حسینی بازیگر سینما با انتشار ویدیویی اعلام کرد که قصد دارد روندی دیگر را در زندگی کاری خود پیش بگیرد و از همکارانش خواست که او را از حضور در پروژه‌های خود معاف کنند.

شهاب حسینی بازیگر سینما و تلویزیون که در چهلمین جشنواره فیلم فجر به عنوان داور بخش سودای سیمرغ حضور داشت با انتشار ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرده، برخی را بر آن داشته که او دیگر قصد بازی در فیلم‌های سینمایی را ندارد.

اما حسینی در این نامه که خود آن را به صورت شفاهی خوانده گفته که «در مرز ۵۰ سالگی خود را در بسیاری از اموری که می‌بایست به آن‌ها می‌پرداختم و زمانش را صرف سینما کردم به شدت خود را جامانده از قافله می‌بینم. بنابراین مشتاقم ادامه مسیر را با یافته های خود در قالب نوشتار، کارگردانی و بازیگری جاری و اجرا کنم و اساساً دیگر علاقه چندانی به حضور در پروژه‌های دیگران ندارم، مگر اینکه معنای این سروده زیبا در پیشنهاد همکاری ایشان متجلی باشد.»

بازیگر سریال شهرزاد با اشاره به برخی دشمنی‌های به خودش و مروری بر آنچه در مسیر سینما دنبال کرده گفته که دیر زمانی است به دنبال راه نجاتی است.

او برخی از همکاران خود را خطاب قرار داده و گفته که «خبر خوش برای شما دارم شاید که کارتان آسان‌تر شود بنده بیش از یک دهه است که خود به‌فکر کناره‌گیری از حرفه‌ای هستم که ابتدا در آن در باغ سبز نشان می‌دهند و پس از آن شما را به وادی خارستان می‌کشانند. بنابراین زیاد خود را به زحمت نیفکنید این کوچک خود دیر زمانی‌ست که به دنبال راه نجات است…»

شهاب حسینی با طرح این پرسش که آیا اشکال در ذات این حرفه است خود پاسخ داده که «ابداً. سینما حرفه بسیار عمیق و مقدس است که در آن می‌توان مولد حماسه در اندیشه مخاطب بود. هنری که اگر تکنیک و روش آن در زمان پیامبران و اولیای خدا وجود داشت شاید بهترین وسیله انتقال پیام برای منقلب کردن دل‌ها و راهنمایی شان به سوی حقیقت بود….»

بازیگر فیلم سینمایی مست عشق با اشاره به حضور دو گروه کاملا متضاد در عرصه فعالیت‌های هنری شامل متخصصان غیرمتعهد و متعهدان غیرمتخصص، گفته است، می‌گویند شهاب حسینی بداخلاق است. تصحیح می‌کنم. من از آنچه امروزه در حرفه خود می‌بینم خشمگینم. می‌گویند اهل غیبت است. می پذیرم و شرمسارم.

شهاب حسینی همچنین اعلام کرده است که از این پس نه تنها اسما، بلکه رسماً و قلباً به دین جدش امام حسین علیه‌السلام گرویده است.

منبع: ایرنا