تعمیرات تخصصی تلویزیون

تلویزیون در سال های گذشته مهم ترین دلیل برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده بود. اما می توان گفت که در حال حاضر این وسیله در اکثر منازل در هر اتاقی برای اعضای خانواده موجود است چرا که حتی اگر طرفدار برنامه های تلویزیون هم نباشیم برای اتصال کامپیوتر، کنسول های بازی و … به آن نیاز داریم.

یکی از دلایلی که در دوران کودکی برای استفاده از تلویزیون باعث دعوا با والدین می شد خرابی تلویزیون و هزینه تعمیر آن بود و یا خارج  از این موارد، دردسرهایی که با خود به همراه داشت در حالی که ما فکر می کردیم دلیل مخالفت خانواده ها ضعیف شدن چشم های ما بود.

با توجه به خدمات و تعمیراتی که مرکز ویراسرویس برای راحتی ما در نظر گرفته است می توانیم نگرانی های خود را در رابطه با خرابی و تعمیرات تلویزیون از بین ببریم. در واقع می توان گفت در صورت خرابی تلویزیون دیگر نیازی به تعویض یا حمل دستگاه به مرکز تعمیر نداریم. فقط کافی است با کارشناسان دوره دیده و مجرب این مجموعه تماس بگیریم تا تکنسین های ماهر خود را به محل ما بفرستند و تعمیر دستگاه خود را با اطمینان به این مرکز بسپاریم.

یکی از نگرانی هایی که قبل از خرید آن برای همه افراد وجود دارد اطلاعت کافی در مورد برند و قابلیت های آن می باشد. به طور معمول جهت نصب تلویزیون باید از متخصص کمک گرفته شود تا هیچ گونه مشکلی برای دستگاه پیش نیاید.

مزایای تعمیرات تلویزیون در منزل

 • نظارت به تمام مراحل تعمیر
 • هدر ندادن زمان و انرژی برای پیدا کردن تعمیرگاه
 • نیاز نداشتن به صرف هزینه جهت جابجایی و انتقال تلویزیون به تعمیرگاه
 • مواجه نبودن با مشکلاتی از قبیل شکستن تلویزیون، گم شدن قطعات و ضربه های شدید
 • نیاز نداشتن به قطعات جانبی دستگاه ( همراه داشتن قطعات جانبی تلویزیون با کارشناسان )
 • آموزش راه های کاربردی جهت افزایش عمر مفید تلویزیون توسط تکنسین های مجرب
 • استفاده از علم و تخصص کارشناسان به صورت نامحدود

 

اشتباهات رایج در تعمیر تلویزیون

اینکه ما بدون علم و دانش برای تعمیر تلویزیون خود دست به کار شویم اشتباه ترین کار ممکن است یا حتی از تعمیرکاران غیر ماهر استفاده کنیم. تعمیرات لوازم خانگی باید حتما توسط تکنسین های مجرب انجام شود تا به صورت اصولی رفع شود در غیر این صورت احتمال اینکه به قطعات دیگر آسیب وارد شود بسیار زیاد است و محتمل هزینه های سنگین بیشتری شود. با توجه به هزینه بالای خرید تلویزیون و حساس بودن این دستگاه، هرگونه دستکاری و حتی اتصال یک سیم اشتباه می تواند خسارات بسیار زیادی را به بار آورد.  بنابرین سرویس و تعمیرات تلویزیون و حتی تمام لوازم خانگی را باید به متخصصان ماهر بسپاریم تا با هزینه ای مناسب بهترین کیفیت تعمیر انجام شود.

مشکلات رایج در خرابی تلویزیون :

 • قطع شدن صدای دستگاه : مشکل قطعی صدا یکی از مشکلاتی بسیار رایج در تلویزیون است و خرابی مین برد، تنظیمات نادرست صدای تلویزیون و یا ناکارآمدی اسپیکرهای آن باعث می شود که این مشکلات به وجود آیند. اینکه دقیقا مشکل قطعی صدا بر اساس کدوم دلیل رخ داده است باید به صورت دقیق توسط متخصص مجرب عیب یابی شود.
 • قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون : یکی دیگر از مشکلات رایج در تلویزیون که فارغ از نوع، مدل یا برند آن است قطع و وصل شدن تصویر دستگاه است که دلیل آن اختلالات سخت افزاری مختلفی می تواند باشد.
 • پرش تصویر در تلویزیون : جزئی از مشکلات عمده در تلویزیون پرش تصویر است که به طور معمول کاربران عادی هیچ کاری برای رفع آن نمی توانند انجام دهند. این مشکل استفاده از تلویزیون را برای بیننده مختل می کند. ضعیف شدن پنل و لامپ های تلویزیون، خرابی مین برد و‌اختلالات منبع تغذیه باعث پرش تصاویر در تلویزیون می شود.
 • به هم ریختن رنگ های تلویزیون : به هم خوردگی ترکیب رنگ های تلویزیون از مشکلات عمده این دستگاه است به این صورت که هاله هایی از رنگ های متفاوت ولی نزدیک به هم مشاهده می شود ( مثلا صورتی و بنفش ) یا مثلا در کنار اعداد هاله ای وجود دارد و به صورت دو عددی مشاهده می شود. علت این ترکیب ها در تصاویر پنل و لایه ابتدائی آن یا Liquid مرتبط است.
 • اختلال در نور تصویر و کم یا پر نورشدن بیش از حد آن : این مشکل در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی رایج است که مربوط به بک لایت است و علت آن نحوه برخورد TFT به صفحه نمایش است.
 • شکستگی و آب خوردگی پنل : علت این مشکل ضربه های ناگهانی به تلویزیون یا نفوذ مایعاتی از قبیل مواد شوینده به دستگاه است. ضربه ها در برخی موارد فقط نمایش تصویر را با مشکل مواجه می کند اما در موارد دیگر پنل را دچار شکستگی می کنند. نفوذ مایعات یا آبخوردگی دو دلیل عمده دارد اول اینکه مایعات به صورت مستقیم روی تلویزیون بریزد دلیل دوم این است که استفاده مکرر از اسپری های پاک کننده منجر به این اتفاق می شود. بنابراین بهتر است که از پارچه لطیف نم دار جهت تمیز کردن صفحه نمایش استفاده شود.