«بندر بند» بهترین فیلم جشنواره کلکته شد

«بندر بند» بهترین فیلم جشنواره کلکته شد

پایگاه خبری نمانامه: تازه‌ترین اثر سینمایی منیژه حکمت که در ماه‌های گذشته در کشورهای گوناگون به نمایش درآمده، به یکی از جایزه‌های معتبر سینمایی دست یافت.
.
“بندر بند” سفر بین‌المللی خود را از جشنواره تورنتو آغاز کرد و پس از اکران در جشنواره‌های زوریخ (سوئیس)، میل‌ولی (ایالات متحده)، بُسفر (ترکیه)، هاینان (چین) و «فیلم‌هایی از جنوب» (نروژ) در بخش مسابقه «نوآوری در فیلم‌های سینمایی بین‌المللی» کلکته (هند) «تندیس طلایی ببر بنگال» را به عنوان بهترین فیلم جشنواره از آن خود کرد.
.
مراسم اهدای جایزه در روز ۲۶ دی (۱۵ ژانویه) به منیژه حکمت به صورت آنلاین برگزار شد. این کارگردان و تهیه‌کننده ایرانی در یک پیام ویدیوئی از هیات داوران، برگزارکنندگان و هیات گزینش جشنواره کلکته سپاسگزاری کرد و گفت: «خوشحالم که این جایزه را از کشوری می‌گیرم که سهم بسیار مهمی در سینمای جهان دارد.»
.
“بندر بند” که محصول مشترک ایران و آلمان است، سفر یک گروه موسیقی جوان سه‌نفره از جنوب ایران به تهران را حکایت می‌کند که در زمان سیل‌های خانمان‌سوز انجام می‌شود.
.
مهلا (مهلا موسوى)، امیر (امیر حسین طاهرى) و نوید (رضا کولغانى) مصمم هستند در یک مسابقه موسیقیایی در تهران شرکت کنند به این امید که با پیروزی در آن، راه رسیدن به “اسیتج‌های بین‌المللی برایشان هموار شود اما سفر آنها به دلیل سیل و ویرانی جاده‌ها و پل‌ها به آسانی صورت نمی‌گیرد و در نهایت چنین به نظر می‌رسد که دور خود می‌چرخند.
.
مهشید آهنگرانی (تهیه‌کننده)، پگاه آهنگرانی (بازیگر)، سجاد آورند (مدیرفیلمبرداری) و نوید توحیدی (تدوین) از دست‌اندرکاران فیلم هستند. فرهاد فزونی کارگردان هنری فیلم است و شرکت ایریماژ پخش بین‌المللی آن را به عهده دارد.