برگزیدگان فستیوال بین المللی IFF ۲۰۲۲

نمانامه: فستیوال بین المللی IFF ۲۰۲۲ ششم فروردین مصادف با ۲۶ مارچ برندگان خود را در شهر لس آنجلس آمریکا معرفی کرد.  در سومین دوره این فستیوال بین المللی فیلم‌های زیادی از کشورهای مختلف از قاره‌های آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا شرکت داشتند که در مراسم اختتامیه این فستیوال در بخش فیلم کوتاه فریبا عرب تهیه کننده و کارگردان ایرانی ساکن آمریکا موفق به کسب دو جایزه شد.

فریبا عرب برای فیلم «آشیانه خالی» دیپلم افتخار و جایزه بهترین تهیه کننده این دوره از فستیوال را کسب کرد و یاسر طالبی کارگردان و مستندساز ایرانی نیز جایزه بهترین کارگردانی را در بخش فیلم کوتاه برای فیلم «تنها نخواهم ماند» کسب کرد.

به خاطر نبودن یاسر طالبی در این فستیوال فریبا عرب به عنوان تهیه کننده این فیلم و به نمایندگی از طرف کارگردان این جایزه را دریافت کرد.

مایکل مدسن که پیش از این در چند فیلم کوئینتن تارانتیو از جمله فیلم «بیل را بکش» بازی کرده است در این دوره از جشنواره برای بازی در فیلم «ستاره بازی» به کارگردانی هاتف علیمردانی توسط هیات داوران مورد قدردانی قرار گرفت.

همچنین ماشا منش بازیگر ایرانی تبار دنیای هالیوود که با سریال «آشنایی با مادر» در ایران شناخته شده است نیز از دیگر مهمانان ویژه این مراسم بود.

فرهاد اصلانی بازیگر سینمای ایران در این دوره از فستیوال به دلیل بازی در فیلم «ستاره بازی» جایزه بهترین بازیگر را کسب کرد.

فستیوال بین المللی IFF یکی از فستیوال‌های رده Gold در آمریکا است که همه‌ساله قبل از مراسم رسمی اسکار در شهر لس آنجلس برگزار می‌شود و منتخبان خود را در بخش‌های مختلف معرفی می‌کند.