پایگاه خبری نمانامه: سایت ددلاین اعلام کرد،اصغر فرهادی برنده دو جایزه اسکار، به سوی ساخت فیلمی سینمایی به نام «یک قهرمان» گام برداشته است.

به گفته این سایت، این پروژه که به زبان فارسی خواهد بود، طی دو ماه آینده به مرحله پیش ساخت خواهد رسید و قرار است تابستان امسال در شهر شیراز فیلمبرداری اش آغاز شود.

جزئیات داستان این فیلم سینمایی که به نوعی بازگشت فرهادی به ایران و زبان مادری اوست، مشخص نیست. او پیش از این فیلم‌هایی مثل «فروشنده» و «جدایی نادر از سیمین» و همچنین «همه می‌دانند» را با بازی خاویر باردم کارگردانی کرده بود.

تهیه کنندگان این فیلم شامل خود اصغر فرهادی و همچنین آلکساندر مالت گای از ممنتو فیلمز خواهند بود.

نسخه انگلیسی فیلمنامه این پروژه از این هفته در حاشیه فستیوال برلین در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. فرهادی همچنین یک جایزه اسکار برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» دارد و گفته می‌شود فیلمنامه این پروژه هم به همان اندازه شگفت انگیز خواهد بود.

الکساندر مورئا مسئول بازاریابی شرکت ممنتو فیلمز در مورد این همکاری می‌گوید: ما بسیار مفتخریم که یک پروژه سینمایی را در همکاری با اصغر فرهادی می‌سازیم. او یک کارگردان ثابت قدم و استاد تعلیق است و مخاطبان را به سینما می‌کشاند. فیلمنامه این پروژه بسیار جذاب است و با مشکلات معاصر و جامعه مدرن ما سر و کار دارد.