امروز

دوشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۷:۱۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

هشدار مودی به افراطی ها/کشتن افراد بیگناه به بهانه حفاظت از گاو قابل قبول نیست


دهلی نو-ایرنا- نخست وزیر هند با هشدار به گروههای افراطی هندو اظهار کرد حمله و کشتن افراد بیگناه به بهانه حفاظت از گاو قابل قبول نیست .

به گزارش ایرنا،’نارندرا مودی’ نخست وزیر هند روز پنجشنبه در جشن یکصد و پنجاهمین سال تولد ‘مهاتما گاندی’ رهبر فقید هند در احمدآباد اظهار کرد در هند هیچ جایی برای اقدام فراقانونی و خشونت آمیز وجود ندارد.
وی از مردم هند خواست با یکپارچگی در راستای پیشرفت کشور تلاش کنند.
این سخنان نخست وزیر هند درحالی بیان می شود که امروز و روز گذشته صدها نفر از فعالان سیاسی ،نمایندگان مجلس ،روزنامه نگاران و هنرمندان هندو و مسلمان با برگزاری تجمع درشهرهای مختلف هند،حمله هندوهای افراطی به بهانه محافظت از گاو به مسلمانان را محکوم کردند.
این تجمع در شهرهای دهلی نو ،کلکته ،حیدرآباد، بمبئی ،بنگال غربی و چند شهر دیگر هند در اعتراض به قتل یک جوان مسلمان در قطار توسط هندوهای افراطی به اتهام حمل گوشت گاو برگزار شد.
فعالان سیاسی هند با انتقاد از نخست وزیر هند معتقدند با روی کار آمدن دولت ‘مودی’ حمله به اقلیت ها و مسلمانان با عنوان حفاظت از گاو افزایش یافته است.
در سه سال گذشته چندین نفر از مسلمانان در حمله هندوهای افراطی جان خود را از دست دادند که آخرین مورد آن کشته شدن ‘جنید’ جوان مسلمان در قطار حیدرآباد پیش از عید فطر به اتهام حمل گوشت گاو بود.
گاو برای بسیاری از هندوها مقدس و کشتار و فروش گوشت آن دربسیاری از ایالت ها ممنوع است.
آساق**انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد