امروز

سه شنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۳:۳۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

نیروهای مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه در سال گذشته(۹۵)، ۳۴۴ مورد کارچاق‌کنی به ارزش ۱۵۰ هزار و ۴۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون میلیون و ۳۱۲ هزار کشف کردند؛ این در حالی است که بودجه دستگاه قضا در سال گذشته چیزی حدود هفت هزار میلیارد تومان بود.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، بنابر گزارشی که مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه به عنوان گزارش عملکرد خود در سال ۹۵ ارائه کرده، این ستاد در سال گذشته موفق به کشف برخی تخلفات و جرایم شده که از جمله مهمترین این کشفیات، کشف ۳۴۴ مورد کارچاق‌کنی به ارزش ۱۵۰ هزار و ۴۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون و ۳۱۲ هزار ریال (۱۵۰٫۰۴۶٫۹۲۰٫۳۱۲٫۰۰۰) است.

بر اساس این گزارش، کشف ۹ هزار و ۹۵۹ قبضه سلاح سرد به ارزش ۲۵۲ مییون و ۸۵۰ هزار ریال و ۱۵۹ قبضه سلاح گرم به ارزش ۹۷۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از جمله کشفیات این مرکز در سال گذشته به شمار می‌رود.

همچنین نیروهای حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه در سال ۹۵ موفق به کشف یک هزار و ۲۶۵ مورد «اختلاس از طریق قبوض سپرده و مفقودی فیش‌های واریزی» به ارزش ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال (۲۹۰٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) شدند.

کشف ۳۱ مورد «اختلاس در سایر موضوعات» به ارزش ریالی ۷۷ میلیارد و ۶۲۹ میلیون ریال (۷۷٫۶۲۹٫۰۰۰٫۰۰۰)، پنج هزار و ۹۸۸ مورد «جعل اوراق و وثیقه در محاکم قضایی» به ارزش ۱۱۵ میلیارد و ۷۰ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال (۱۱۵٫۰۷۰٫۴۰۰٫۰۰۰)، کشف ۶۱۰ مورد «جعل سند» به ارزش یک هزار و ۶۵ میلیارد و ۵۰۲ میلیون و ۸۴ هزار ریال (۱٫۰۶۵٫۵۰۲٫۰۸۴٫۰۰۰) و ۱۳۹ مورد «جعل اوراق بهادار» به ارزش چهار میلیارد و ۸۶۶ میلیون ریال (۴٫۸۶۶٫۰۰۰٫۰۰۰)، از جمله کشفیات مهم مرکز حفاظت و اطلاعات دستگاه قضایی در سال ۹۵ به شمار می‌رود.

نیروهای حفاظت و اطلاعات دستگاه قضایی در سال گذشته، « اخذ رشوه» به تعداد ۲۰۶ نفر را هم کشف کردند که ارزش ریالی رشوه‌های کشف شده، ۱۴۲ میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال (۱۴۲٫۴۸۹٫۸۰۰٫۰۰۰) بود.

کشف ۸۲۸ مورد « اخاذی و کلاهبرداری» به ارزش ۱۱۸ میلیارد و ۱۰۶ میلیون ریال (۱۱۸٫۱۰۶٫۰۰۰٫۰۰۰)، ۸۷ مورد تضییع حقوق بیت‌المال به ارزش ۴۱ میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال (۴۱٫۴۸۹٫۱۰۰٫۰۰۰) و کشف ۷۲۳ مورد تحصیل مال نامشروع به ارزش ۷۸ میلیارد و ۸۵۳ میلیون و ۵۰۴ هزار ریال (۷۸٫۸۵۳٫۵۰۴٫۰۰۰) از دیگر کشفیات مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه در سال ۹۵ بوده است.

بر اساس این گزارش، ارزش ریالی مجموع کشفیات این مرکز در سال گذشته، ۱۵۲ هزار و ۶۰۵ میلیارد و ۴۳۹ میلیون و ۵۲۸ هزار ریال (۱۵۲٫۶۰۵٫۴۳۹٫۵۲۸٫۰۰۰) بوده است.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد