امروز

دوشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۷:۱۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

مصاحبه اختصاصی اخبار روز ایران با مهسا افسانه بانوی پر افتخار کاراته ایران.

مهسا افسانه دارنده چندین مدال جهانی و آسیایی و لیگ جهانی کاتای انفرادی کاراته بانوان مسائلی را مطرح کردند که سوالات بسیار زیادی را در اذهان عمومی ایجاد میکند

افسانه: من چندین سال نفر اول کشور در کاتای بانوانم و اختلافم هم با نفرات بعدی به قدری زیاد هست که جای حرف و حدیثی باقی نگذارد. آقای آشوری دبیر فدراسیون کاراته روزی با بنده تماس گرفتند و گفتند که از بین بازیهای کشورهای اسلامی و بازیهای آسیایی یکی را انتخاب کن تا اعزامت کنیم. وقتی پرسیدم مگه نباید نفر اول هر ۲ مسابقه را اعزام بشود گفتند نه تصمیم کمیته فنی بر این است که برای ایجاد انگیزه بین سایر ورزشکاران یکی را شما یکی دیگر را خانم نگین باقری شرکت کنند.
ولی بعد از پرس و جو فهمیدم این فقط برای بنده صدق میکند نه همه کاراته کارها. با ایشان تماس گرفتم و گفتم هر۲ را شرکت میکنم که مرا تهدید و تحت فشار گذاشتند و من قبول کردم کشورهای اسلامی را شرکت کنم و برای آسیایی انتخابی برگزار شود.

فدراسیون کاراته روی سایت خود تاریخ انتخابی را ۵ خرداد اعلام کرد و این اعلام ۲۳ روز قبل از مسابقه روی سایت رفت.
۳روز قبل از مسابقه خانم باقری مدیر بانوان فدراسیون با من تماس گرفتند و اعلام کردند که نگین باقری حریف بنده به دلیل اینکه زیر وزنه هستند و بدنشان آماده نیست انتخابی به ۱۷ خرداد تغییر زمان داده.
من به این قضیه اعتراض کردم و خیلی به مسائل مشکوک شدم. به فدراسیون رفتم و با رییس فدراسیون و خانم باقری جلسه گذاشتم ولی سودی نداشت.
تمام نگرانی هایم را از این انتخابی گفتم و قول دادند که ویدئو چک استفاده میکنیم تا حقی ضایع نشود و داوران خانم استفاده میکنیم و..
ولی متاسفانه روز مسابقه داوران خانم تبدیل به آقا شدند. ویدئو چکی در سالن نبود. تمام تماشاگران را از سالن مسابقه خارج کردند و حتی اجاره دیدن مسابقه به خانواده بنده هم داده نشد
ما ۴ مسابقه باید برگزار میکردیم.
مسابقه اول زدم ولی امتیاز بالا ندادند
مسابقه دوم زدم ولی امتیاز بالا ندادند ولی همچنان از لحاظ امتیازی از حریفم بالاتر بودم
بعد از مسابقه دوم سرداور مسابقه تمام داوران را وسط تاتامی جمع کرد و یه جلسه ۲ دقیقه ای تشکیل دادند و اوج هنرشان را در مسابقه سوم و چهارم نشان دادند با امتیازهایی به من نمیدادند و در انتها با اختلاف ۱دهم امتیاز مرا بازاندند

حال سوال من این است: من مهسا افسانه عاشق اعزام به خارج از کشور نیستم چون به اندازه کافی به مسابقات مختلف برون مرزی رفته و عنوان و افتخار برای کشورم کسب کردم ولی برای گرفتن حقم و دلیل این ناعدالتی باید به چه کسی و چه مرجعی مراجعه کنم تا بازهم شاهد چنین حق خوری هایی برای خود و دیگر کاتا کاهای ایران نباشم؟؟؟

تنها درخواست بنده……

عدالتم آرزوست

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد