امروز

دوشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۷:۱۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

 

 

همه ما در زندگی رویاهایی در سر داریم .. بعضی ها با توجه به شرایط و میزان اشتیاقشان برای رسیدن به رویاهای خود تلاش می کنند و نتیجه می گیرند و تا آخر عمر با علاقه و انرژی زندگی می کنند و برخی در همان جوانی به ملال و روزمرگی گرفتار شده وتا آخر زندگی در حسرت آرزوهای تحقق نیافته به زندگی ملال آور خود ادامه می دهند ..

یکی از دردهای بزرگ ما اینست که به ما یاد نداده اند به رویا بیندیشیم و از آن صحبت کنیم!

جوانان امروز فقط به دنبال یک شغل راحت و یک عمر زندگی امن وبه قولی بخور و نمیر و تکراری هستند. امیدوارم همین سایت محلی شود برای نوشتن رویاهای ما و جوانانی که به رویا می اندیشند!

من خودم بااینکه معلم یک روستا بودم و زندگی سحتی را در نوجوانی تجربه نمودم همواره دو رویا داشته و دارم.اول اینکه تبدیل شدن به یک هنرمند و دیگری رویای جهانگردی با اتومبیلی که به شکل خانه در آورده باشم…

با تلاش به رویای اولی تا حدودی جامعه عمل پوشاندم و نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون شدم اما رویای دومم تا این لحظه نتوانسته ام محقق کنم و از آنجا که هنوز شوق زندگی را از دست نداده ام در صدد اجرای آن با دوستانی هستم که همچون من مایل به انجام آن هستند!

برای همین توجه شما را به این یادداشت جلب میکنم . آیا تا به حال فکر کرده اید اگر امکان داشت خانه ای که در آن زندگی می کنید با همه وسایلی که در ان وجود دارد حمل می شد چه قدر سفر کردن آسان  و راحت تر می شد؟!

خانه ای با تمام امکانات! هرچند که این رویا برای خیلی از ما محال و نشدنی است اما واقعیت این است که افرادی در سراسر دنیا با همین شیوه در حال زندگی  هستند. آنها امکانات یک منزل را در یک اتوبوس، مینی بوس یا حتی یک ماشین شاسی بلند جا می دهند و به سفر می روند. سفری که همان زندگی روزمره هم در آن جریان دارد. ازدواج می کنند، بچه های خود را بزرگ می کنند. به تحصیل خود ادامه می دهند….

ولی آیا تفاوت آنها با ما در چیست؟!

به نظر من آنها کمی بیشتر از ایده و سرمایه، جسارت دارند! جسارت ترک منطقه امن شهر و در مواقعی دور شدن از کشور خود را دارند و البته طاقت دوری از آشنایان و آغوشی باز برای تجربه های جدید هم در آنها می جوشد. اما براستی اینها کی هستند؟ چه چیزی این قدر آنها را بی پروا و قوی ساخته که تمام سرمایه زندگی خود را تبدیل به خانه ای سیار کنند؟

این سوال ها اگر چه جواب های یکسانی دارد ولی به نظر می آید آنهایی که به چنین زندگی دواری رو می آورند شاید ترجیح داده اند هر روز منظره ای جدید را در قاب پنجره خود ببینند! یک سری جواب های منحصر به فرد دیگری هم دارند. جواب هایی که تنها باید از بین تجربیات آنها پیدا نمود! باید قصه زندگی آنها را فهمید…

 Felix Starck ” و همسرش که از زندگی ماشینی در شهر برلین خسته شده بودند. یک اتوبوس را به صورت آنلاین از اینترنت خریدار می کنند. و بعد از کلی بازسازی و وقت گذاشتن آن را تبدیل به خانه ای سیار می کنند. خانه ای که زندگی خود را به یک سفر جاده ای بی پایان تبدیل می کنند. این زن و شوهر از همان اینترنتی که اتوبوس را خریداری می کنند کلی روش و ایده ساخت هم یاد گرفتند و با یک صرفه جویی حسابی، خانه سیار خود را آماده سفر می کنند.

عکس هایی دیدنی از داخل این خانه اتوبوسی  قرار دادیم. تا شاید نفر بعدی برای قدم گذاشتن در این راه پرماجرا  شما باشید.

جواد ارشاد

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد