امروز

دوشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۰:۴۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، به گزارش خبر گزاری رویترز، این طرح از ماه می اجرایی شد و در آن از مسافرانی که وارد آمریکا شده اند، در مورد ۵ سال گذشته زندگی افراد، آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و شرح ۱۵ سال اخیر زندگی خود از جمله، ‌آدرس ها، شغل و سوابق سفر سوالاتی در قالب یک فرم پرسشنامه مطرح می شد.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر در مورد اینکه تاکنون چه تعداد از این فرم ها استفاده شده یا برای چه ملیت هایی استفاده شده خودداری کرد.

مجوز این طرح ابتدا توسط دفتر مدیریت و بودجه آمریکا برای یک دوره ۶ ماهه به طور اورژانسی صادر شده بود که اجازه می‌دهد به جای دوره ۳ ساله معمول برای یک دوره شش ماهه اجرایی شود.

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که به دنبال آن است تا این طرح برای سه سال آینده اجرایی شود.

در این اعلامیه آمده است که هدف این پرسشنامه ها ارزیابی موضوعات مربوط به تروریسم و امنیت ملی درخواست کنندگان ویزا است.

به گزارش ایسنا دونالد ترامپ در ماه مارس، فرمان منع مهاجرتی خود را در قبال شهروندهای ایران، لیبی، سومالی ، سوریه و یمن صادر کرد که پس از چند ماه کشمکش با دادگاه های آمریکا در نهایت دادگاه عالی آمریکا پس از محدود کردن گسترده این فرمان مجوز آن را صادر کرد.

یک وکیل مهاجرتی به رویترز در این باره می گوید که همه موکل های ایرانی او که درخواست ویزای آمریکا داشته اند و برای بررسی های امنیتی احضار شده اند از آن ها درخواست شده است که این پرسشنامه ها را نیز پر کنند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد